Novinky 2018

Mistrovství ČR v OH triatlonu - Brno

27.5. – Konečně můj první závod Českého poháru mezi muži a hned na olympijských vzdálenostech. V Brně panovalo obrovské vedro, teplota vody na "Pryglu" byla 22°C a tak se plavalo bez neoprenu. Na mé poměry jsem slušně zaplaval. V cyklistice se mi povedlo posbírat kluky přede mnou a vytvořili jsme druhý balík. Na konci jsme se Štěpánem Krátkým zaútočili a skupině ujeli. Na běhu jsem se cítil výborně prvních pět kilometrů a byl na průběžném šestém místě. Na šestém kilometru mi dalo tělo stopku. Musel jsem na každé občerstvovačce zastavit a ochladit se, bohužel už nebylo kde vzít další energii. Do cíle jsem doběhl/došel na 9.místě a byl rád, že je po všem. Výsledek po trápení v běhu jsem bral všemi deseti.

Africký pohár - Hammamet (TUN)

5.5. –

Mistrovství Afriky v OH triatlonu - Rabat (MAR)

21.4. – Dalším plánovaným závodem bylo Mistrovství Afriky v olympijském triatlonu v marockém Rabatu. Byl to můj první závod na africkém kontinentu a první, kdy jsem cestoval na závod zcela sám. Odletěl jsem čtyři dny před závodem pro případné zpoždění kufru s kolem při přestupu a "užil" si pár dní v Rabatu. Ubytování jsem našel v blízkosti startu na okraji mediny, která byla velkým kontrastem k další moderní části města. Plavalo se v řece, která poté ústila do moře. Voda byla velmi studená a špinavá. Silný proud komplikoval cestu na startovní místa a v závodě odsouval plavce daleko od vyznačených bójí. Cyklistiku jsem absolvoval osamocen. I přes výkon s průměrem 307W se mi nepodařilo stáhnout náskok hlavního "balíku" přede mnou. V závěrečných 10km běhu jsem držel tempo a snažil se dostat do TOP 10 v Elite. To nakonec nevyšlo, ale ziskem 84 bodů do světového rankingu jsem splnil cíl, se kterým jsem do Rabatu odlétal.

Druhý závod ETU - EP - Quarteira (POR)

24.3. – Po týdnu od prvního závodu EP jsem startoval v Quarteiře v Portugalsku. Tentokrát to byl první závod v olympijském triatlonu, kdy vzdálenosti jsou 1500m plavání, 40km kolo a 10km běh. Start byl opět na pláži a před námi rozbouřené moře se 14°C a s dvoumetrovými vlnami. Vylezl jsem úplně "mrtvý" a zkusil to na kole. Po více než polovině mne spolu s dalšími dojeli první závodníci, mezi kterými byl druhý na MS Coninx a šestý Bergere (FRA). To znamenalo ukončení závodu. Škoda, že se mi nepovedlo dokončit, ale startovní pole bylo bohužel až moc nabyté závodníky ze Světového poháru a Světové série. Tak to byl opravdu "fofr".

První závod ETU - EP - Gran Canaria (ESP)

18.3. – Druhý tréninkový kemp na Gran Canaria jsem opět absolvoval s Top teamem. Na konci kempu se konal letošní první závod Evropského poháru v triatlonu v Las Palmas. Byla to skvělá možnost vyzkoušet si, jak se to jezdí v Evropě mezi muži. Na start se postavilo 70 závodníků. Čekalo mne první závodní plavání v moři a rovnou s pěknými vlnami. Vůbec mi to nešlo a na kolo jsem vyrážel mezi posledními. Snažil jsem se některý z “balíků” dojet, ale to se mi bohužel nepovedlo. Byl jsem nakonec rád, že jsem první závod mezi muži dokončil.

Běžecké boty ON Running pro novou sezónu

Po velmi dobrých zkušenostech z minulého roku s botami ON Running a díky firmě SPRINT CZ, která je distributorem ON Running v České republice, pokračuje naše spolupráce i pro sezónu 2018. Z jejich široké nabídky běžeckých bot jsem zvolil:
Cloudflyer - nadprůměrně polstrovaná a stabilní bota pro dlouhé běhy
Cloud - minimalistická bota s maximálním tlumením pro každou příležitost
Cloudflow - lehká a výkonná bota     Cloudrush - pohodlná, pro rychlé běhy

Novoroční běh

1.1. – První leden nového roku začíná tradičně Novoročním během v Draženově. Oblíbeného a náročného silničního běhu se zúčastnilo opět více než sto závodníků. Po startovním výstřelu jsem vyběhl rychlým tempem, které nikdo neakceptoval. I přes silný vítr jsem způsobem start cíl vyhrál 41. ročník a obhájil loňské vítězství.
Tak začala sezóna 2018, která bude úplně jiná než ty předešlé. Přecházím do kategorie mužů a chci se do budoucna prosadit i v této kategorii. Tréninky všech tří disciplín jsou časově náročné, je potřeba kvalitní regenerace a rehabilitace. To mi prozatím nedovolí pokračovat ve studiu a musím jít cestou profesionálního sportovce. Díky podpoře rodičů, trenéra a svých partnerů věřím, že se mi to podaří.