Novinky 2013

Slavnostní vyhlášení Českého poháru v triatlonu 2013
a Českém poháru v aquatlonu 2013 - Brno

9.11. - Slavnostní vyhlášení Českého poháru v triatlonu a v aquatlonu pořádala Česká triatlonová asociace v hotelu Voroněž v Brně. Převzal jsem plakety za 2.místo v ČP v triatlonu 2013  a za 3.místo v ČP v aquatlonu 2013 v kategorii st. žáků. Na Mistrovství ČR v triatlonu jsem získal 3.místo a na Mistrovství ČR v aquatlonu 2.místo.

MČR žáků a žákyň v atletice na dráze

22.9. – V neděli jsem běžel na stadionu ASK Praha 3000m. Doplatil jsem na svou nezkušenost v takovém závodě, byl to také můj první velký závod. Nedržel jsem si své tempo a snažil být stále vepředu. Ale s časem jsem byl nakonec spokojený [9:41.18].

Triatlon MČR - Lipno-Přední Výtoň

18.8. – V Lipenské přehradě a okolí proběhlo MČR v triatlonu. Na kole jsem opět dotahoval ztrátu z plavání. Dojel jsem první závodníky, bohužel při dojezdu do depa jsem seskočil z kola až za čarou označující zónu depa, tak mne čekala penalizace. Před koncem běhu stál vedle trati rozhodčí a čekal na mne se žlutou kartou. Dostal jsem stop na 10sec a to mne vyřadilo z boje o 2.místo.

ZON - závod olympijských nadějí - Maďarsko

3.8. – Prvním místem v Račicích jsem se nominoval na ZON v maďarském Fadd-Dombori. Naše výprava vybojovala medaile za 2.místo v závodu družstev st.žáků i st.žákyň.

Triatlon ČP - Mělník

13.7. – Třetí závod ČP byl tentokrát v Mělníku. Závodníky po plavání v pískovně Baraba čekala cyklistická část s cílem na náměstí a nakonec běh historickým centrem a kolem mělnických vinic. Na kole jsem opět dojížděl ztrátu z plavání, dostal se na čelo, ale v posledním půlkilometru se utrhl Kuba Řehula, a já už neměl sílu ho udržet.

Triatlon ČP - Račice

16.6. – Český pohár pokračoval dalším kolem ve sportovním areálu v Račicích. Konečně jsem poprvé závodil v triatlonu. Krásné počasí přálo dobrým výkonům a tak první závod nemohl dopadnout lépe.
Výsledky

Triatlon-Duatlon Brno

25.5. – Můj první triatlon se kvůli nízké teplotě vody v Brněnské přehradě nekonal. Naše kategorie nesměla plavat ani v neoprénu a tak se závod změnil na duatlon (běh-kolo-běh). První úsek běhu jsem "napálil" a získal náskok, který jsem udržel na kole i v posledním běhu. Tam už mi docházely síly, ale vyšlo to!

Aquatlon Jablonec n.N.

20.4. – Další závod ČP v aquatlonu. Cesta na sever se "vyplatila" a opět jsem si přivezl medaily.

Aquatlon Praha

6.4. – V Praze-Podolí bylo v sobotu MČR v aquatlonu. Zúčastnilo se velké množství závodníků všech kategorií. Opět mne podržel běh a skončilo to medailí.

Aquatlon Č.Budějovice

10.3. – Ještě běží hokejová sezóna, ale chtěl jsem si poprvé vyzkoušet aquatlon (plavání-běh). V plavání jsem zaostával, ale v běhu stáhl maximum a nakonec skončil na "bedně".