Novinky 2014

Silvestrovský běh Borským parkem

31.12. – I letos jsem poslední den v roce přijel do Plzně na Silvestrovský běh Borským parkem. Beru to jako zpestření mého tréninku. Do zasněženého parku si přišlo zaběhat poslední den v roce 2014 více než 140 sportovců. Trochu mi to na sněhu klouzalo, ale i tak jsem si doběhl pro 5.místo. Vyhrál už po několikáté olympionik v triatlonu  Přemek Švarc .

7. Hvězdné házení na Chodsku

19.9. – Na stadionu Střelnice v Domažlicích se konal tradiční atletický mítink, kde se kromě hlavních vrhačských disciplín v čele s olympijskou vítězkou Bárou Špotákovou běžel i závod na 3000m. A tak jsem se na domácím stadionu zúčastnil mezi muži jen tak pro radost. Nejlepšími běžci byli "kluci" z Keni Kimaijo a Rop, kteří závod doběhli s úsměvem na rtech a snad se ani nezadýchali... .  Další info .

Mistrovství Čech družstev juniorů - Pardubice

13.9. – Mistrovství jsem se zúčastnil v juniorském družstvu AC Domažlice, opět běhu na 3000m. Soupeři byli kvalitní, ale já co by triatlonista a dorostenec, jsem chtěl alespoň o kousek posunout můj nejleší čas. A povedlo se!! Konečně jsem překonal hranici 9:30 [min:sec] a posunul zase o několik vteřin můj nejlepší čas na dráze [9:28,05]
Celkově naše družstvo skončilo na skvělém 3. místě.

2. kolo soutěže družstev juniorů JČ, PLZ a KV kraje - Písek

6.9. – I když cítím únavu po skončení Českého poháru v triatlonu a nechávám tělo odpočívat, rád se zúčastním atletických závodů za můj domácí klub AC Domažlice v "mé" disciplíně 3000m. Snažil jsem se pro družstvo juniorů vybojovat body do soutěže. Nakonec to byl o pár vtěřin můj nejlepší čas na dráze [9:34,52].

Výsledky Českéh poháru v triatlonu

Po loňských závodech v žákovské kategorii jsem měl první kompletní tréninkovou přípravu a také první rok dorostenecké vzdálenosti v triatlonu, které jsou oproti žákovským dvojnásobné. Není to výmluva, ale nikdy předtím jsem vytrvalostní sport nedělal. A jak jsem již dříve psal, nejdou dělat zázraky, ale postupně chci dohánět soupeře a zlepšovat své možnosti. Celkově jsem skončil na 5.místě v kategorie dorost.

ČP v triatlonu - Sokolov

30.8. – Poslední srpnovou sobotu proběhlo v Sokolově poslední kolo Českého poháru v triatlonu. Závodilo se v opravdu krásném přírodním koupališti Michal a jeho okolí. Mají zde nejdelší tobogán v ČR (196m), ale ten jsme si neužili. Teplota vody byla pod 19°C a tak se plavalo v neoprénu. Jako obvykle jsem doháněl ztrátu z plavání, bohužel jsem nestihl "balík" přede mnou, a tak jsem kolo musel odjet sám, až na konci ve skupince tří závodníků. Běh byl jeden 5km dlouhý okruh kolem koupaliště, stáhl jsem část ztráty, ale lépe mi to dnes nešlo.

Scheuch Stadtlauf Ried

23.8. – V rakouském městě Ried jsem se zúčastnil běhu na 5km. Chtěl jsem si potvrdit svoji současnou běžeckou "formu". Čas v cíli byl můj osobní nejlepší čas a celkově druhý nejrychlejší v tomto běhu. Na pódiu bych měl stát na 1.místě, ale nějak se to "zamotalo". V následujícím běhu na 10km jsem dělal sparing partnera svému trenérovi, který si dokázal zaběhnout také svůj "osobák".

ZON a MČR v triatlonu - Karlovy Vary

16.8. – V Karlových Varech proběhl minulý víkend Závod olympijských nadějí (ZON) a zároveň Mistrovství ČR v triatlonu. ZONu se zúčastnili i závodníci ze Slovenska a Maďarska. Plavalo se v krásně upraveném rekreačním areálu Rolava, na kole se přejelo do centra a v jeho okolí se odjely tři okruhy s náročným stoupáním. Trasa běhu vedla od hotelu Thermal, kolem Mlýnské kolonády, celkem dva okruhy, s cílem opět u hotelu Thermal. Po plavání jsem měl obvyklou ztrátu na nejlepší plavce, v depu při svlékání neoprénu jsem bohužel ztratil další cenné vteřiny. Na kole jsem se snažil udržet, ale nebylo to ono. Alespoň jsem chtěl využít můj dobrý běh, který byl nakonec jen o 0,3 vteřiny druhý za nejlepším ze všech závodníků z dorostu i juniorů.

ČP v triatlonu - Tábor

3.8. – Další kolo Českého poháru v triatlonu se konalo v Táboře. Bylo krásné, ale horké počasí se 35°C ve stínu. Kategorie mužů, juniorů a dorostu startovaly dohromady a dalo se očekávat velmi rychlé tempo. Závod začal plaváním ve vodní nádrži Jordán. Z vody jsem vylezl v polovině a na kole začal se skupinkou 6 závodníků stahovat náskok závodníků před námi. Část náskoku jsme stáhli, náš "balík" měl 3. až 8. nejrychlejší čas. Vysoké tempo a velké vedro se ale podepsalo na výkonu na běhu. Snažil jsem se držet stálé tempo. Když jsem přiběhl na atletický stadion, došla mi již všechna energie a do cíle jsem se dostal jen silou vůle. V cíli jsem neměl sílu vstát, a nakonec skončil v péči Mudr. Evy Kolomazníkové a lékařky ze Záchranné služby. Oběma děkuji za poskytnutou pomoc.

ČP v triatlonu - Opava

12.7. – Třetí kolo českého poháru v triatlonu bylo tentokrát v okolí Stříbrného jezera ve slezské Opavě. Opět se jel bezhákový závod. Po tréninkovém výpadku kvůli MČR v atletice, jsem nemohl myslet na zázraky, ale o body do ČP jsem se poprat chtěl. Z pokladu na Stříbrném jezeře jsem získal bronz.

ČP v triatlonu - Račice

15.6. – Ve veslařském areálu v Račicích bylo další kolo Českého poháru v triatlonu. Tady se jede vždy bezhákový závod, tzn. že je zakázaná těsná jízda na kole za soupeřem. Odstup musí být minimálně 10m a tak každý jede sám za sebe. Nemůže se proto schovat v "balíku" a tím ušetřit síly. Je to můj oblíbený závod a věřil jsem, že bych mohl udělat dobrý výsledek. Nakonec to dopadlo úplně super!

Přebor Plzeňského kraje v atletice na dráze

7.6. – Na plzeňském městském stadionu byl v sobotu přebor mužů, žen, juniorů a dorostu v atletice na dráze pro kraj Plzeňský, Karlovarský a Jihočeský. Účast v mém závodě na 3000m nebyla veliká, i když běžely všechny kategorie spolu. Za Plzeňský kraj jsem byl v dorostu sám. Od září loňského roku jsem si zlepšil svůj "osobák", ale vytouženou hranici 9:30 jsem nepokořil [9:35,20].

Evropský pohár juniorů v triatlonu

24.5. – V Brně byl další závod Českého poháru v triatlonu - Ekol Superprestige a zároveň Evropský pohár juniorů, kterého se zúčastnila i dorostenecká reprezentace. Většina závodníků byla o 2 nebo o 3 roky starší. Byl to test, jak to vypadá v kategorii juniorů. A je to "fičák". V plavání jsem se snažil být v kontaktu s nějakým závodníkem, abych na kolo nevyjížděl sám. To se úplně nepovedlo, ale "balík" přede mnou se mi podařilo dojet. Bohužel to nebyl první "balík". Několik závodníků se ho snažilo roztrhat. Stahování jejich úniků a plavání předtím mne stálo hodně energie, a tak jsem do cíle doběhl pěkně "vyždímaný".

Weert - kvalifikace pro YOG

17.5. Ve městě Weert (Nizozemí) proběhl kvalifikační závod pro YOG (Youth Olympic Games). Jedenáct nejlepších evropanů ze 75 startujících se nominovalo na YOG do Nanjing v Číně. Počasí bylo krásné, modrá obloha a 26st.C, ale voda v kanále určitě neměla udávaných 15st.C, možná tak 11 :-). Plaváním jsem se opět protrápil. Na kole jsem jel se závodníkem z Norska a snažili se stáhnout ztrátu. Měl bohužel defekt. Další dva ze skupinky odpadli, a tak jsem zbytek kola odjel sám. V běhu jsem si držel své tempo, a tak i po dřině ve vodě a na kole, byl čas běhu dobrý. Asi tam ale nebyl nikdo, kdo se věnuje triatlonu teprve 1 rok. Po loňské závodní sezóně a teprve první tréninkové přípravě nejdou dělat zázraky. Čeká mě ještě hodně "práce". Tak žádné výmluvy a trénovat.

Středoškolský pohár sportovních gymnázií

13.5. – Na městském atletickém stadionu v Plzni se konal Středoškolský pohár sportovních gymnázií v atletice. Moje disciplína byla běh 2000m překážek. Byla to moje premiéra, nikdy jsem tento závod (steeplechase) neběžel. 2.místo přineslo další body na konto Sportovního gymnázia Plzeň.

Stadt-Triathlon München

11.5. – Jediná možnost zazávodit si před kvalfikací na YOG byla v neděli v Mnichově. Závodu se zúčastnilo celkem víc než 1400 sportovců, z toho 27 v naší kategorii Jugend A (dorost). S ohledem na kvalifikaci další víkend, bylo důležité skončit bez zranění a tak vše nebylo na 100%. Výsledek je 5.místo v kategorii, celkově 71.místo z 1272 hodnocených v kategorii elite.

depo

Aquatlon Praha

6.4. – V neděli proběhl závod aquatlonu v Praze. Začala moje první sezóna v dorostu. Byl jsem zvědavý, jaké bude srovnání s ostatními dorostenci. Po plavání jsem byl zklamaný z času na 400m (5:07), ale běh super, osobák venku na 3km na dráze (9:35). Nakonec jsem skončil na 2.místě. Snad to vydrží a budu se prát o "bednu" i v triatlonu.

Mallorca 2014

15.3. - V sobotu 15.března jsem odletěl s dorosteneckou reprezentací na soustředění na ostrov Mallorca. Palma de Mallorca nás přivítalo nádherným počasím s 22°C a sluníčkem. Jen kola se nám cestou zatoulala. V Palma přistály o den poději. Je to úleva, když po takové době přišlo kolo na hotel, a v pořádku. Jsem tu poprvé, tak si to "užívám". Čeká nás 14 dní plného tréninku, v plánu je 1000km na kole, 100km běh a nechybí plavání - v bazénu. Tak jdeme na to...

náš team

MČR v atletice - dorost - hala

22.2. – Zúčastnil jsem se závodu na 3000m. Příprava je vedena pro sezónu v triatlonu, žádné zvláštní tréninky na tento závod, a tak proti specialistům to nebylo lehké. Chtěl jsem si zlepšit "osobák" alespoň o pár vteřin na 9:30, ale nevyšlo to..., i tak výborná zkušenost.