Novinky 2015

 

Silvestrovský běh Borským parkem - Plzeň

31.12. - Poslední den v roce rovná se Silvestrovský běh Borským parkem v Plzni. Po třetí jsem startoval na tomto oblíbeném závodě, tentokrát po boku trénikových parťáků Přemysla Švarce a Vlasty Šroubka. Od startu se běželo rychlým tempem a my tři jsme si vytvořili na čele malý náskok, pak jsme Vlastovi utekli a zůstali jen dva. V předposledním kole kole Přemek zrychlil a utekl i mě. Držel jsem si svou pozici a doběhl do cíle na druhém místě, krásná tečka za úspěšným rokem 2015.

 

 

 

 

Lázeňská osmička - Konstantinovy lázně

21.11. - Dnes byl další z podzimních crossů, tentokrát v Konstantinových Lázních. Na startu se sešla velmi kvalitní konkurence v čele s Jašínem - Tomášem Jašou a Romanem Budilem. Od startu se šlo ostře a favorité šli hned dopředu. Po 2km se odtrhli právě Tomáš s Romanem a bojovali mezi sebou. Já se držel plánu s TF a běžel spolu se sparringem Martinem Mužíkem. Ve druhém ze tří kol jsem Martinovi poodběhl a skončil na 3.místě.

 

 

 

 

Slavnostní vyhlášení Českého poháru v triatlonu 2015 a Českém poháru v aquatlonu 2015 - Karlovy Vary

14.11. - Slavnostní galavečer pořádaný Českou triatlonou asociací se uskutečnil v sále Národního domu hotelu Ambassador v Karlových Varech. Převzal jsem plakety za vítězství v ČP v triatlonu 2015  a za vítězství v ČP v aquatlonu 2015 v kategorii dorostenců. K tomu jsem vybojoval v roce 2015 i titul Mistr ČR 2015 v triatlonu a duatlonu.

 

Děkuji všem svým partnerům,

kteří mne tuto skvělou sezónu

podporovali.

 

 

 

 

Běh na Koráb - Kdyně

1.11. - V neděli jsem se v rámci tréninku zúčastnil dalšího závodu Běžce Chodska. Závod vedl z kdyňského náměstí na 773m vysoký vrchol Koráb, celkové převýšení 365m.

 

 

 

Běh Borským parkem - Plzeň

17.10. - V sobotu jsem se již po čtvrté zúčastnil Běhu Borským parkem. Závod je tradičně velmi nabitý konkurencí se spoustou fanoušků kolem trati. Zde neoficiálně každoročně zahajuji svou přípravu na triatlonovou sezónu. Má dorostenecká kategorie startovala společně s hlavní kategorií, a proto o soupeře nebyla nouze. Před závodem jsem doufal v kvalitní úmístění a do závodu jsem šel naplno. Hned po startu se utrhl Luboš Gaisl, který nám všem utekl a nakonec i vyhrál. Já jsem vytvořil dvojici s Vladislavem Razýmem (bratrem lyžaře Aleše Razýma) a s ním sváděl souboj o 2. místo po celý závod. Vláďu se mi povedlo asi 4OOm před cílem utrhnout a doběhl jsem na druhém místě celkově.  Výsledný čas 23:13 byl můj nejlepší na téhle trati.
Fotogalerie Míra Benda.

 

 

 

Běh Babylonskými lesy

3.10. - Již tradičně jsem se zúčastnil běžeckého závodu v nedalekém Babylonu. Zkusil jsem odběhnout dva starty a to jak v dorostu (3,2km) tak také pak následně s muži (6km). Závod dorostenců se mi povedlo podruhé za sebou vyhrát. V závodě mužů jsem se držel v čelní skupině, ale v závěru se přeci jen projevil předešlý start a bral jsem tedy "až" 5.místo. Příjemné zpestření víkendu.
Fotogalerie Míra Benda.

 

 

 

 

Mistrovství ČR v duatlonu - Žamberk

19.9. - poprvé jsem se postavil na start duatlonu. Závod má tři úseky jako triatlon, ale jen dvě disciplíny - běh a kolo. Po pětikilometrovém běhu v zámeckém parku následoval cyklistický úsek ze Žamberka do Písečné a zpět, a závěrečný tříkilometrový běh. Zvítězil jsem a získal mistrovský titul v kategorii dorostenců, celkově mezi muži jsem skončil na 9. místě. Krásné zakončení sezóny, kdy jsem přidal další titul Mistr ČR, tentokrát v duatlonu.

 

 

 

 

Baroko desítka - Plasy

5.9. - I když pro mě letošní triatlonová sezóna už skončila, rád se zúčastním ještě běžeckých závodů, kde se potkám s běžci specialisty a zkouším s nimi držet krok. Dnes byl v Plasích u Plzně běžecký den - Barokomaraton, Enervit Baroko půlmaraton, Baroko desítka a Baroko 4,2km. Postavil jsem se na start Baroko desítky.  Byl to můj první 10ti kilometrový závod a rovnou i v kategorii mužů. Můj plán byl udržet se vpředu co nejdéle. Po startu se vytvořila skupinka čtyř závodníků, ve které jsem se držel na druhé, třetí pozici. V prvním stoupání už jsme běželi na čele jen já a Tomáš Eisner z Plzně. Na sedmém kilometru jsem měl menší krizi, Tomáš běžel pořád stejně a tak si vypracoval náskok asi 30 vteřin, který udržel až do cíle. Jsem příjemně překvapený, že i na dvojnásobné trati oproti triatlonu jsem schopný běžet kvalitní výkon.

 

 

 

 

Vítězství v Českém poháru v triatlonu 2015

22.8. - po třech vítězstvích a jednom druhém místě jsem  vítěz ČP v triatlonu 2015 v kategorii dorostenců. Dokázal jsem prodat svou tréninkovou dřinu a jsem v letošním roce i  Mistr ČR 2015 v triatlonu  a  vítěz ČP v aquatlonu 2015.

 

 

 

 

 

Šestý závod Českého poháru v triatlonu 2015 v Karlových Varech

22.8. - V centru lázeňského města proběhlo další kolo Českého poháru v triatlonu. Start byl ve sportovním areálu Rolava. Teplota vody byla 21.7°C , jen tři desetiny pod hranicí, kdy je ještě povoleno použití neoprénu. Plavání jsem risknul bez neoprénu, byl jsem pomalejší, ale v depu se to vyrovnalo, když jsem ho nemusel svlékat. Kolo se jelo po přejezdu z Rolavy ve třech okruzích v centru města okolo Vřídla a s náročným stoupáním na Zámecký vrch. Jezdil jsem na čele našeho balíku a snažil se stáhnout náskok prvního. Do druhého depa jsme už přijeli všichni společně. Na běhu se projevilo plavání bez neoprénu. Po cyklistice jsem měl úplně prochladlá chodidla a nemohl jsem se rozběhnout. Až v druhém okruhu se to trochu zlepšilo a na poslední třístovce jsem vybojoval druhé místo.

   

 

 

 

Chodská 1500m

16.8. - I když jsem závod na 1500m běžel naposledy před dvěma lety a v triatlonu se cíleně připravuji na běh na 5000m, nemohl jsem si nechat ujít jubilejní 50. ročník tradičního mítinku doma v Domažlicích. Byl to i test aktuální rychlosti v přípravě před dalším závodem Českého poháru v triatlonu v Karlových Varech. Začal jsem opatrně a ani soupeři mne nenutili jít úplně na "krev". Až na poslední dvoustovce jsem za to vzal a odběhl z vedoucí tříčlenné skupiny a zvítězil. Nakonec to bylo 2s za mým nejlepším časem (04:19) z roku 2012.

 

 

 

 

Evropský pohár juniorů v Táboře

2.8. - První srpnový víkend byl mým čtvrtým víkendem v řadě, kdy jsem se postavil na start triatlonu. Po závodech ME juniorů, ZON a Českého poháru to byl tentokrát EP juniorů v Táboře. Startovalo 44 závodníků z AUT, BEL, CZE, GER, CHI, ISR, KAZ, SLO a SVK. Plavání v nádrži Jordán mi úplně nevyšlo, a tak jsem vylézal z vody ve třetí skupině. Následoval neobvykle dlouhý přeběh, který končil 10% stoupáním do prvního depa. Na kole jsem se snažil udržet tempo, ale nikomu ze skupiny se nechtělo střídat a ztráta se ještě zvýšila. Na běhu nás čekaly tři okruhy v ulicích Tábora a po břehu Jordánu, kde nás povzbuzovalo hodně diváků. Podařilo se mi předběhnout ještě několik soupeřů a tak souboj se závodníky z vyšší kategorie skončil 23. místem. Chtěl jsem se umístit do poloviny startovního pole a být nejlepším z dorostenců ČR. To mi vyšlo, a tak jsem i přes to "moje" plavání s výkonem spokojený. Teď je čas dát se dohromady, protože na konci srpna budou ještě dva závody Českého poháru v triatlonu.

    

 

 

 

Čtvrtý závod Českého poháru v triatlonu 2015 v Mělníku

25.7. - Na start se postavilo 110 triatletů, společně s dorostenci i junioři a kategorie mužů. Podařilo se mi vyplavat na čele druhého balíku spolu s Kubou a Jonym, parťáky z tréninkové skupiny. Naše skupina se postupně rozrostla o několik závodníků, které jsme dojeli. Po dvou kolech jsem ale ve sjezdu zpomalil a jel na jistotu. Běhěm cyklistiky se zatáhla obloha bouřkovými mraky a v posledním kole začalo silně pršet. Nebylo téměř vidět na silnici přede mnou. Prudký déšť trval naštěstí jen asi pět minut a byl osvěžením před závěrečným během. Na tři okruhy dlouhé 1,7km jsem vybíhal s více než minutovou ztrátou na prvního dorostence Tomáše Zikmunda. V prvním okruhu jsem ho při stoupání vinicemi doběhl a zvítězil v kategorii dorostu.

 

 

 

 

Závod olympijských nadějí (ZON)

18.7. - V polovině července se každoročně v Závodu olympijských nadějí utkají závodníci z Čech, Slovenska, Maďarska a Polska. Tentokrát bylo pořadatelem slovenské Hurbanovo. V Čechách panovala velká vedra, ale v Hurbanovo bylo horko ještě větší. Po plavání jsem se v druhém balíku snažil snížit ztrátu, ale ostatní ve skupině nespolupracovali a tak se odstup nezměnil. V běhu jsem se dokázal dobrým tempem posunout v pořadí. Posledním kilometrem jsem se kvůli nevolnosti a obrovskému vedru protrápil a skončil na 10.místě.

 

 

 

 

Mistrovství Evropy juniorů v triatlonu 2015

11.7. - Výborným výkonem na MČR v Račicích jsem se nominoval, i když ještě dorostenec, na ME juniorů ve švýcarské Ženevě. Dnes jsem se postavil na start zatím svého největšího závodu. V plavání jsem podal kvalitní výkon, a ke druhému "balíku", kde byl i Ondřej Olšar, chyběl kousek. Po většinu cyklistiky jsem se držel na čele skupiny, abych eliminoval riziko pádu. Ztráta se nám ale přes velikou snahu nepovedla sjet. Na poslední úsek jsem vybíhal v kontaktu se soupeři ze skupiny. Běh po náročném kole byl zpočátku utahaný, ale asi po 1km jsem se dokázal už pořádně rozběhnout. Několik soupeřů se mi podařilo předstihnout a nakonec z toho bylo 50. místo, celkem ze 72 závodníků. S výkonem jsem spokojený, ale ještě mne čeká hodně tréninků, abych mohl bojovat vůbec o TOP 20, "Evropa" je o pořádný kus před námi. Potěšilo mne setkání a společné foto s Javier Noya Gomez - druhý na olympiádě v Londýně, mistr světa a Evropy v triatlonu a můj sportovní vzor.
Video- sestřih z celého ME - ženy, muži, junioři [15:20], juniorky.

 

      

 

 

 

Mistrovství ČR v triatlonu 2015

21.6. - Ve veslařském areálu v Račicích bylo další kolo Českého poháru v triatlonu, které bylo také zároveň Mistrovstvím ČR. Junioři a my dorostenci jsme startovali společně, celkem 54 závodníků. Po 750m plavání jsem přiběhl do depa na 7. místě (14. celkově) a dostal se do druhého "balíku". Cyklistika byla rozdělena do čtyř 5km okruhů. Snažil jsem se s ostatními stáhnout náskok skupiny před námi. To se nám nakonec ve třetím kole povedlo a do cíle přijeli pohromadě. Až na Ondru Olšara z kategorie juniorů, který si výbornou jízdou na kole "vyjel" náskok a na pětikilometrový okruh vybíhal první s náskokem 50 vteřin. Z naší osmičlené skupiny jsem vyběhl z depa poslední. Po prvním kilometru jsem ale již běžel s Martinem Semerádem na jejím čele a postupně soupeřům utekli. Na posledním půlkilometru jsem se dostal před Martina a náskok udržel až do cíle. Získal jsem mistrovský titul v triatlonu v kategorii dorostu a celkově skončil druhý mezi juniory, dvacet vteřin za Ondrou. Skvělý den. Děkuji všem svým partnerům za podporu, díky které mohu v triatlonu bojovat o medaile.
Video na iVysílání České televize.

 

 

 

 

VII. LODM 2015 Plzeň

16.6. - závod na olympiádě dětí a mládeže v Plzni probíhal v okolí Boleveckého rybníka. Na startu byl vždy jeden závodník z každého kraje ČR. Po plavání jsem přiběhl do depa na pátém místě. Na kole jsem se snažil dojet dvojici prvních závodníků, kteří měli náskok padesáti vteřin. To vyšlo již v polovině cyklistiky a tak jsme do druhého depa přijeli společně. Na pětikilometrový běh jsem vybíhal na druhém místě. Snažil jsem se seběhnout prvního, ale to se mi nepodařilo, a tak jsem pro Plzeňský kraj vybojoval stříbrnou medaili. Krátké info na stránkách LODM

 

 

 

 

První závod Českého poháru 2015 v Ostré (Nymburk)

31.5. - Závod byl zároveň Mistrovstvím Středočeského kraje. Namísto obvyklého hromadného startu byl intervalový a závodníci startovali s 10ti sekundovým rozestupem. Nevýhodou je, že během závodu není přehled, na jakém místě se kdo pohybuje, a první v cíli může být i poslední celkově. Navíc jsem startoval na začátku kategorie dorostu a největší soupeři šli na start až za mnou. Teplota vody 20°C dovolovala použití neoprenu. Zaplaval jsem celkem slušně, ale nejlepší plavec v dorostu, Tomáš Zikmund, stáhl časový rozestup a vylézal z vody těsně přede mnou. Na kole jsem hned zaútočil a už při nájezdu na následující dva okruhy cyklistiky jsem ho předjel. Během dvou 10km okruhů jsem získal náskok asi 1,5 minuty a ten ještě na 6km běhu zvýšil a potvrdil tak 1. místo v kategorii dorostu.

 

 

 

 

Závod Bayerischer Jugend Cup ve Weidenu

10.5. - Dnes jsem si v německém Weidenu poprvé v nové sezóně zajel sprint triatlon (750m plavání - 20km kolo - 5km běh). Závod byl jedním ze seriálu Bayerischer Jugend Cup (Bavorský pohár dorostu v triatlonu). Plavalo se ve venkovním vyhřívaném 50m bazénu na koupališti Schätzlerbad. Povedlo se mi vyplavat na druhém místě. Na kole jsem počkal na třetího v pořadí, který byl jen kousek za mnou, a mohli jsme tak společně stahovat ztrátu na vedoucího závodníka. Ten si přesto udržel malý náskok a tak jsem vybíhal na dva 2,5km okruhy se ztrátou 13 sekund. Do cíle prvního okruhu jsem už ale přiběhl  první a ve druhém okruhu jen kontroloval čas a do cíle doběhl 30 sekund před druhým závodníkem. Slunečné počasí, krásný areál s venkovním bazénem, výborná organizace závodu, a na konci vítězství, skvělý začátek.

      

 

 

 

Vítězství v Českém poháru v aquatlonu 2015

26.4. - I když jsem se nezúčastnil posledního závodu Českého poháru v aquatlonu, svými předešlými výsledky jsem si zajistil první místo. Super.

 

 

 

 

 

Mistrovství ČR v aquatlonu Jablonec n.N.

10.4. - 4. závod Českého poháru v aquatlonu byl zároveň i Mistrovstvím ČR. V plavání jsem si vyrovnal os. rekord na 400m na krátkém bazénu (4:56). V odpoledním běhu, kdy chvilku poletoval sníh a bylo kolem 4st.,  jsem zkusil zaútočit a smazat ztrátu v plavání. V závodě na 3000m jsem doběhl do cíle první ze všech dorostenců i juniorů, a dokonce ve svém nejlepším čase na dráze (9:11,3). V kategorii dorostu to v celkovém součtu časů stačilo "pouze" na 3.místo, o pouhou vteřinu za 2.místem. Děkuji všem svým partnerům a lidem, kteří mě podporují a drží mi palce. Moc si toho vážím.
video ze závodu v České televizi.

 

 

 

Vyhlášení sportovce Domažlicka 2014

10.4. - V Poběžovicích proběhlo vyhlášení sportovce Domažlicka za rok 2014. Dostal jsem se do TOP 10 závodníků do 18ti let. Více zde.

 

 

 

 

Aquatlon Praha Podolí

5.4. - 3. závod ze série Českého poháru. Po slušném plavání, kdy jsem si zaplaval svůj osobák na 400m na dlouhém bazénu, jsem opět zaútočil v běhu. Podařilo se, a já si mohl znovu dojít pro zlatou medaili v kategorii dorostenců a pro bronzovou v absolutním pořadí. Nový osobní rekord na 5km na dráze byl takový malý bonus.

 

 

 

 

Soustředění - Benidorm (ESP)

8.3. - V neděli dopoledne jsem odletěl s dalšími členy triatlonové reprezentace do španělského Benidormu v oblasti Costa Blanca. Čeká nás 14 dní náročného tréninku na kole, v běhu, i v plavání pod dohledem hlavního trenéra Jana Řehuly.

 

 

 

 

Aquatlon České Budějovice

7.3. - Úspěšným vstupem jsem dnes začal sezónu v Českých Budějovicích, na prvním závodě ze série aquatlonů Českého poháru. Po průměrném plavání jsem zaútočil v běžecké části a doběhl si pro vítězství v kategorii dorostu a jako bonus (zřejmě díky svátku) se mi povedlo doběhnout na 3.místě v absolutním pořadí (dorost+junioři+dospělí). Snad to tak bude pokračovat i nadále. Zítra mě čeká přesun do španělského Benidormu, kde je v plánu 14ti denní soustředění.

 

 

 

 

Testování dorostenecké reprezentace v triatlonu

20.2. - V pátek probíhaly plavecké a běžecké testy dorostenecké reprezentace v Praze. V hale Otakara Jandery ve Stromovce jsme zastihli na konci tréninku naše Mistry světa i Evropy v atletice, Zuzanu Hejnovou a Pavla Masláka, kteří neodmítli společné foto. 

 

 

 

 

Mistrovství ČR v halové atletice dorostenců 2015

14.2. - V probíhající tréninkové přípravě na další triatlonovou sezónu jsem se zúčastnil halového MČR v atletice na 3000m. Byl to test mé aktuální tréninkové formy a také jsem chtěl zase posunout svůj nejlepší čas. Snažil jsem se udržet své tempo na kolo a tak jsem se v průběhu závodu pohyboval na prvním až šestém místě. Dvě kola před cílem jsem zrychlil a dostal se na čtvrté místo. V posledních 60 metrech jsem předběhl dalšího soupeře a v cíli skončil na skvělém třetím místě. Český triatlon se neztratil! Třetí místo na halovém MČR 2015, výsledný čas 9:22, nový osobní rekord, krásný zážitek. Děkuji všem, co mi drželi palce a podporují mě. Info v Deníku

 

 

 

 

Novoroční běh

1.1. – První den v novém roce = Novoroční běh v Draženově. Letos již 38.ročník. Je to příležitost zaběhat si s dalšími běžci z okolí Domažlic, když mi to během sezóny nevychází, abych se zúčastnil závodů Běžce Chodska. Na startu byli již tradiční favorité - Martin Frei a Jirka Voják, oba reprezentanti v běhu do vrchu, ale i další silní soupeři. Od začátku jsem se držel ve vedoucí skupince. Při seběhu do Petrovic získali první tři menší náskok. Ten jsem ve stoupání z Petrovic stáhl a přiblížil se opět za Martina Freie. Martin si svůj náskok ale udržel, a tak jsem doběhl do cíle třetí, jen 7s za Martinem a 38s za Jirkou. Můj nejlepší čas.

 

 

 

 

2015

1.1.  –  Mám za sebou tři měsíce tvrdého tréninku. Čeká mě ale ještě dalších šest, kdy se budeme snažit s mým trenérem Mudr. Petrem Hánou své výkony ještě zlepšit . V březnu a dubnu bude série aquatlonů, ale první triatlonový závod bude až 21.6. v Račicích. Seriál 6ti závodů Českého poháru v triatlonu pak pokračuje v červenci a srpnu.  Chci se porvat o co nejlepší umístění a tak mi držte palce.

 

 

Partneři