Novinky 2016

 

Mistrovství ČR v duatlonu - Žamberk

24.9. - Po roce jsem opět startoval na MČR v duatlonu v Žamberku (5km-20km-3km). V úvodním běhu jsem se držel vepředu a do depa přiběhl druhý za Honzou Volárem. Na cyklistiku jsme vyjížděli v malé skupince, ale tu se nám s Honzou podařilo roztrhat a zpět do depa jsme přijeli s velkým náskokem. Tady jsem bohužel při přezouvání do běžeckých bot ztratil cenné vteřiny. Toho Honza využil a v posledním běhu se mi ho už nepovedlo dostihnout. I přes zaváhání v depu jsem spokojený s předvedeným výkonem - juniorský mistr republiky a vícemistr v kategorii elite v duatlonu pro rok 2016!

 

 

 

Evropský pohár juniorů - Zagreb (CRO)

18.9. - V pátek jsem odjel s reprezentací do chorvatského Záhřebu na poslední triatlon letošní sezóny. Jel jsem si "užít" kvalitní závod a získat další zkušenosti. Plán jako obvykle, vyplavat nejvíce vepředu a případně zkusit dojet skupinu. Po výlezu z vody bylo jasné, že budu muset jet totální "podlahu", abych stihl soupeře přede mnou. S dalšími asi šesti kluky jsme vytvořili balík a jeli co to šlo. V posledním okruhu na kole se nám velkou  skupinu před námi povedlo dojet a do depa jsme přijížděli asi v 35ti lidech. Vyčerpaný ze "stíhačky" jsem sotva nazul boty a vyrazil na závěrečný běh. Prvních 400m to byl neskutečný dostih, pak se zpomalilo a soupeři mi mizeli za zády. Spolu s Rakušanem Gstaltnerem jsme se střídali v tempu a předbíhali ostatní. Na poslední dvoustovce jsme spolu svedli souboj o dvanácté místo, který jsem nakonec prohrál. S výsledkem jsem naprosto spokojený, 13.místo je můj nejlepší výsledek na Evropském poháru juniorů vůbec.

 

 

 

 

Český pohár v triatlonu - Triatlon Czechtriseries 2016

V letošním Českém poháru v triatlonu jsem v každém závodě stál na stupních vítězů a celkově skončil druhý. Pořadí na prvních třech místech v kategorii juniorů:

   Jméno r. Sportovní klub 11.6 19.6. 20.8. 27.8. 4.9. Celkem
1.   Olšar Ondřej 1997 Kerberos 98,03 (1.) - 102,94 (1.) 98,03 (1.) 98,03 (1.) 397,03
2.   Plojhar Tomáš 1998 TTK Slavia VŠ Plzeň 94,33 (3.) 98,03 (1.) 99,05 (3.) 96,15 (2.) 94,33 (3.) 387,56
3.   Zahradník Št. 1997 Trisk ČB 92,59 (4.) 96,15 (2) 97,22 (4.) 94,33 (3.) 90,90 (5.) 380,29

 

 

 

 

 

VI. závod Českého poháru - Brno

4.9. - Poslední závod Českého poháru se odehrál na Prýglu v Brně. Plavalo se v neoprenech, to moc rád nemám. Povedlo se mi vyplavat na konci větší skupiny, po nasednutí na kolo jsem se dostal na čelo našeho balíku. Tři kluci nám bohužel odskočili hned v plavání. Moji snahou bylo smazat tuto ztrátu, ale ostatním ze skupiny se moc nechtělo a nedokázali jsme je sjet. Povedlo se alespoň několik kluků setřást a do druhého depa jsme přijeli v šesti. Na běh jsem vyrážel už trošku "zatažený" a na kluky z čela už to nestačilo. I na závěr poháru to byla "bedna" a to se počítá.

Samostatný odstavec musím věnovat Přémovi Švarcovi, protože to co předvedl, byl myslím nejenom pro mě, ale i pro ostatní, kteří viděli jeho výkon, obrovským zážitkem. Po plavání byl v první skupině, bohužel na začátku cyklistiky ztratil kontakt s čelem, jel pak v podstatě sám. Díky závěrečnému běhu si nakonec doběhl pro 2.místo v elitní kategrii. Strašně jsme mu to přáli, přes všechny ty problémy, kterými si letos prošel, dokázal, že je obrovský bojovník.

"Přémo děkuji, že můžu vedle tebe růst a sledovat při tréninku, jsi mi velkým vzorem!" .

 

 

 

V. závod Českého poháru - Karlovy Vary

27.8. - Konečně se mi povedlo vyplavat více vpředu a dokázal jsem si v cyklistické části dojet první balík, kde jsme pak vcelku jeli, prvního Ondru Olšara se nám ale sjet ale nepovedlo. Na běh jsem vybíhal na třetí pozici, a hned v prvním ze dvou běžeckých okruhů se mi povedlo setřást Tomáše Zikmunda a mohl jsem si doběhnout pro 2.místo v juniorech i celkově ve společném závodě OpenRace.
V neděli před závodem Premium Evropského poháru jsem stihl společné foto s Jonathan Brownlee, stříbrný z olympijských her v Rio de Janeiro.

 

 

 

 

Mistrovství ČR v triatlonu - Přední Výtoň

4.9. - Dnes den D. Mistrovství ČR se konalo na břehu Lipenské přehrady v Přední Výtoni, která byla centrem triatlonu v rámci Olympijského parku Rio-Lipno . Plán byl jasný - vyplavat s čelem a jet v prvním balíku. V prvním plaveckém okruhu jsem v čelní skupince byl, ale ve druhém už bohužel ne. Na cyklistice, která je na Lipně mimochodem velmi náročná, jsem se snažil dojet ztrátu. Naše skupinka nebyla moc aktivní, a tak jsem přidal a poslední okruh ze tří jsem jel úplně sám. Na běh jsem vyrážel se ztrátou která se už bohužel nedala seběhnout, ale nevzdával jsem se a bojoval až do konce. V cíli jsem bral 3.místo v juniorech.

 

 

 

 

Velká cena Sokolova

13.8. - Po dvou letech jsem přijel opět na závod triatlonu v Sokolově. Chtěl jsem si otestovat týden před MČR na Lipně určité fáze závodu a vyšlo to naprosto skvěle. Z vody jsem vylezl na prvním místě, na kole jel aktivně ve dvoučlenné skupince, kdy jsme dál navyšovali náskok na ostatní. Běh se rozhodl asi po 400metrech, kdy jsem svému "parťákovi" ze skupinky nastoupil a utekl. Běžel jsem své tempo a v cíli jsem měl náskok necelou minutu.

 

 

 

Evropský pohár juniorů - Tábor

31.7. - O víkendu jsem se postavil po roce opět na start triatlonu v Táboře, tradičně vyhlášený jako Evropský pohár juniorů. Na startu bylo 75 závodníků z 15ti zemí. V plavecké části to byl boj o tom, kdo koho víc potopí, zatahá za kombinézu než o samotném plavání. Dostal jsem na bójce "po hubě" a po výlezu jsem byl rád, že mám plavání za sebou. Nakonec jsem naskočil na kolo 15s za prvním balíkem a s pár klukama jsme vytvořili druhý. V prvním ze dvou okruhů jsme dokázali posbírat ještě některé odpadlíky z první skupiny, ale dobře spolupracující první balík, kde jelo kolem 30ti závodníků se nám nepodařilo dojet. Z druhého depa jsem vybíhal v kontaktu s mou skupinou a začal sbíhat několik soupeřů přede mnou. Nakonec z toho bylo 37.místo. Celkově ze závodu mám dobrý pocit, forma jde nahoru směrem k MČR na Lipně, s trenérem stále pracujeme na zlepšení.

 

 

 

 

Triathlon Mělník

23.7. - Příprava na EPJ v Táboře jde správným směrem. Včera jsem odjel další triatlon, tentokrát na nelehké trati v Mělníku. Po soustředění na Šumavě jsem byl zvědavý, jak se s tím mé tělo popere a jestli jsem se posunul ve výkonnosti. Z vody jsem vylezl na třetím místě, hned v kontaktu s čelem. Na kole jsme vytvořili tříčlenný balík spolu s Michalem Šimečkem a závodníkem z Izraele, a odjeli zbytku pole. Ve druhém sjezdu z centra skončil Michal mimo silnici. Využil jsem jeho chyby a ujel také Izraelci. Druhou půlku cyklistiky jsem tak odjel osamocený na čele. Na běh jsem vyrážel s náskokem asi 50ti vteřin a ten jsem udržel až do cíle.

 

 

 

Triatlon Tálín

2.7. - V rámci tréninku jsem se postavil na start triatlonu v jihočeském Tálíně. Plavalo se bez neoprénu v místním rybníce. Podařilo se mi konečně vyplavat na čele spolu s Petrem Burešem, bývalým úspěšným reprezentantem ČR. Spolu jsme na kole vytvořili dvoučlennou skupinku, a ujížděli hlavnímu balíku. Do depa jsme přijeli s asi 50s náskokem. Hned na začátku běhu jsem Petrovi utekl a běžel si pro premiérové vítězství v kategorii mužů.

 

 

 

II. závod Českého poháru - Příbram

19.6. - Dnes druhé kolo ČP v triatlonu, tentokrát v Příbrami. Plavání bylo kvůli chladnější vodě v neoprenu, a z mé strany vcelku povedené. Na cyklistickou část, která byla bezháková, jsem vyjížděl se ztrátou několika vteřin na prvního. Hned v prvním kole se mi povedlo dojet čelo. Jel jsem si pak své tempo, někteří kluci se mě chytli a občas jsme se na čele protočili. Do depa jsem přijel na prvním místě. V depu jsem vinou cizího neoprenu, který ležel na mých botách, nemohl chvíli najít své místo, a zdržel jsem se tam delší dobu. Na běhu mě potkaly menší zažívací potíže, běžecký výkon tedy nebyl úplně optimální, ale i tak to stačilo na 1.místo v kategorii .

 

 

 

I. závod Českého poháru - Plzeň

11.6. - V sobotu jsem se postavil na start téměř domácího závodu v Plzni. Výborná akce, kdy se po 12ti letech vrátil triatlon opět na Bolevák, a rovnou jako 3 dny trvající triatlonový festival. Velká poklona Honzovi Řehulovi za organizaci. K samotnému závodu. Kvůli chladnějšímu vzduchu se plavalo v neoprenu, vylezl jsem z vody těsně za první skupinou a chtěl ji dohnat. Nakonec jsem dojel rozpadlou skupinku, kterou jsem předjel a dál se snažil stíhat čelo závodu. Uprchlíky se dojet nepovedlo a na běh jsem vybíhal s minutovou ztrátou. Běžecká část byla konečně dle představ, s dobrými pocity a slušným časem. 3.místo v kategorii.

 

 

 

Poděbradský triatlon

22.5. - Triatlonová sezóna začala a to závodem v Poděbradech. Plavání bylo kvůli studené vodě v neoprenu a tak jsem mohl vyzkoušet svoji novou zbraň na sezónu, a to neopren od společnosti ROKA, model Maverick. Z vody jsem vylézal na špici druhé skupiny, asi 20s za první skupinou. Kolo bylo bezhákové, každý tedy jede za své. Trať byla náročná, hlavně díky protivětru po cestě zpět. Na běh jsem vyrážel vinou náročné cyklistiky a vysoké teploty už trochu v dezolátním stavu. Snažil jsem se držet alespoň nějaké tempo a hlavně doběhnout. Ve finiši jsem pak prohrál o krok souboj s vítězem a bral tedy druhé místo.

 

 

 

Atletika - I.liga muži Praha Děkanka

16.5. - Po neúspěšné nominaci na MEJ v triatlonu jsem jel s domažlickým atletickým klubem na první kolo I.ligy do Prahy zkusit urvat nějaké body a pomoci týmu. Běžel jsem mojí obvyklou disciplínu, běh na 5km. Povedlo se, získal jsem 3 body za 8.místo, a pomohl tak domažlickým psohlavcům ke 3.místu celkově v tomto kole o půl bodu před Spartakem Praha.

 

 

 

Duathlon - Hilpoltstein

24.4. - Závod v rámci přípravy. V duathlonu nás čekal 8km běh, 30km na kole a závěrečný 3km běh. Závod byl ve znamení bláznivého počasí, kdy nám v cyklistické části a v druhém běhu sněžilo. Test před blížícím se nominačním závodem na mistrovství Evropy tedy vyšel na výbornou - 1.místo.

 

 

 

Aquatlon - Mistrovství ČR - Jablonec n.N.

24.4. - MČR v aquatlonu v Jablonci nad Nisou - 3.místo. Úspěšná obhajoba i v juniorech.

 

 

 

Nové "zbraně" pro sezónu 2016

Pro novou sezónu jsem pořídil díky firmě GARMIN.CZ nové multisportovní hodinky Forerunner 920 XT, které budou výborným pomocníkem nejen v tréninku, ale i v závodě.

                

 

      

 

Firma SPEEDweaponry nabízí stimulátory COMPEX pro zlepšení regenerace po těžkém tréninku nebo po náročném závodu.

                   

 

Dalším "pomocníkem" je mechanické dýchátko posilující dýchací svalstvo.

                   

 

 

 

Novoroční běh

1.1. První leden to je tradiční Novoroční běh v Draženově. Na startu bylo 91 závodníků v čele s favoritem a loňským vítězem Jirkou Vojákem. Běžel jsem v první skupině pěti závodníků, která si vytvořila náskok před ostatními. Z kopce do Petrovic nám Jirka odběhl, já se držel za druhým Veberem. V tomto pořadí jsme doběhli i do cíle. Pěkný začátek roku 2016.
Fotogalerie mirasbendas

 

 

 

Partneři