Novinky 2017

 

Wattmetr Powertap P1

S podzimem odstartoval opět tréninkový kolotoč a příprava na další sezónu. Vždy je co zlepšovat, i technika. Díky podpoře Plzeňského kraje a firmě Speedweaponry mohu využít i nový wattmetr. Na svém prvním kole jsem používal wattmetr Powertap PRO28, který je umístěný v náboji. S novým závodním kolem nastal problém s jeho použitím, protože každé moje kolo mělo jiný systém řazení. To by znamenalo s každou výměnou zadního kola mezi nimi stáhnout jednu kazetu a nasadit druhou. Pro jeden nebo dva testy je to možné, ale pro častou výměnu to není dobré řešení. Hledal jsem proto wattmetr s možností snazší výměny. To nabízí wattmetr v pedálech, Garmin Vector nebo Powertap P1. Po dobrých zkušenostech se značkou Powertap a díky výborné spolupráci s jejich zastoupením, firmou Speedweaponry (truconneXion a.s.) jsem se rozhodl pro Powertap P1. Instalace byla jednoduchá a první testování dopadlo výborně.

 

 

 

Slavnostní vyhlášení Českého poháru v triatlonu 2017 - Olomouc

11.11. Na Svatého Martina se v Clarion Congress hotelu v Olomouci vyhlašovaly výsledky Českého poháru v triatlonu 2017. V letošní sezóně jsem v každém závodě poháru vybojoval medaili a svými vyrovnanými výkony jsem v celkovém součtu skončil druhý. Nepodařilo se mi dosáhnout na první místo, někdy chyběl jen o kousek, ale nejdůležitější "závod" sezóny 2017 - maturitní zkoušku jsem vybojoval úspěšně. Za podporu a trpělivost v letošní sezóně děkuji svým rodičům, trenérovi Zbyšku Zemanovi a všem partnerům.

 

 

 

Děkuji všem svým partnerům,

kteří mne tuto sezónu

podporovali

 

Plzeňský kraj

F1GAS DOTIKO ATEX ON-Sprint cz MANA

Sport Podestát Ultimate sports Cyklo Bartoníček

a za fotografie Tomáši Petrovi a Danieli Seifertovi

 

    Jméno r. Sportovní klub 11.6 16.7. 12.8. 2.9. Celkem
  1. Semerád Martin 1999 TT Bižu JBC 1000 (1.) 1000 (1.) 1000 (1.) 1050 (1.) 3050,0
  2. Plojhar Tomáš 1998 TTK Slavia VŠ Plzeň 950 (2.) - 920 (3.) 997,5 (2.) 2867,5
  3. Franěk Jan 1998 TRI klub Příbram 920 (3.) 950 (2) 950 (2.) 945 (4.) 2845,0

Výsledky

 

 

 

ŠKODA FIT Půlmaraton - Plzeň

1.10. - V neděli jsem se postavil na start svého úplně prvního závodního půlmaratonu v životě. Takovou vzdálenost jsem šel jednou, maximálně dvakrát v rámci tréninku, ale v úplně jiném režimu. Počasí nám přálo, 15stupňů, zataženo, ideální podmínky pro takhle dlouhý běh. Atmosféra na startu byla skvělá. Hned po výstřelu se vytvořila skupinka šesti běžců včetně favoritů Přemka Švarce a Tomáše Eisnera. Bylo jasné, že jejich tempo až do cíle neudržím, a "pustil" jsem je spolu s dalšími ze skupiny. Trať byla náročná se seběhy a výběhy schodů v podchodech, nebo dlouhým stoupáním v areálu Škodovky. Na desátém kilometru jsem do sebe nasoukal gel, abych se vyhnul krizi v druhé polovině závodu. V posledních kilometrech jsem svedl souboj s Davidem Bohmannem o třetí příčku v celkovém pořadí. David ale předvedl výborný výkon, a tak jsem skončil minutu za ním v čase 1:18:20. Můj cíl před startem byl čas pod 1h 20min, a tak jsem se svým výkonem velmi spokojený. V celkovém pořadí jsem obsadil 4.místo a v kategorii mužů do 29let 2.místo.

 

 

MČR v duatlonu - Žamberk

23.9. - Na závod jsem vyjel tentokrát až v sobotu. Byl sice konec září, ale v Žamberku to vypadalo na listopad. Přivítalo mě 6stupňů Celsia a déšť. V prvním běhu jsem si držel své tempo a čelní skupina se mi na chvíli vzdálila. Před prvním depem jsem ji zase doběhl, jen Vojta Bednarský s Honzou Fraňkem si vypracovali mírný náskok. Dostihli jsme je ale ještě před otočkou. Bohužel ve stoupání zpět do Žamberka mě kluci "odpárali" a zbytek kola jsem jel sám, protože druhý balík byl daleko za mnou. Do druhého depa jsem přijel pěkně promrzlý. Necítil jsem nohy od kolena dolů a nemohl se pořádně rozběhnout. Byl jsem rád, že jsem vůbec závod dokončil. Nakonec z toho bylo i tak 3.místo v juniorech, za což jsem v tu chvíli byl rád. Cestou domů jsem měl topení v autě naplno, abych "roztál" .

 

 

MČR v triatlonu - Karlovy Vary

2.9. - Dnes byl můj poslední triatlonový závod v kategorii juniorů v Českém poháru. Závod provázelo chladné počasí a plavalo se v neoprenu. Byla to pro mne výhoda. Dal jsem do plavání všechno co šlo, abych byl s klukama v kontaktu. To se povedlo, a já konečně mohl relativně v klidu spolu s dalšími dojet skupinu zvučných plaveckých jmen Powada, Václavík atd. S tou jsme absolovali první ze tří cyklistických okruhů, ve druhém jsme některé z nich vytřásli. Povedlo se nám i vzdálit na 40s od mého letošního největšího soupeře Martina Semeráda. Z druhéhé depa jsem vyběhl v kontaktu s Tomem Křížem a Radimem Grebíkem a připravoval se na souboj s nimi. Martin ale předvedl neskutečný běžecký výkon, i když jsme se s klukama tahali a běželi slušné tempo, Martin nás během dvou kilometrů doběhl, ukázal záda a byl pryč. Já jsem nakonec svedl souboj o pomyslné druhé místo dvou kategorií (juniorů + dorostenců) s letošním triatlonovým objevem Radimem Grebíkem, který jsem nakonec ve finiši vyhrál :) Je z toho tedy 2.místo v juniorech, 6.místo celkově!!!
Děkuji všem svým kamarádům za podporu, ať už na trati nebo doma, svým partnerům, ale hlavně bych chtěl poděkovat své rodině, která mi věří a stále žene kupředu!

 

 

EPJ - Lausanne (SUI)

19.8. - Po závodě v Táboře jsem chtěl odjet další kolo Evropském poháru juniorů ve švýcarském Lausanne. Byla to moje první sólo jízda. Ve čtvrtek dopoledne jsem naložil kolo, závodní věci a vyjel autem na téměř devětset kilometrů dlouhou cestu. V závodě EPJ nejsou reprezentace limitovány počtem závodníků, a tak byla v sobotu na startu větší konkurence než na ME - čtrnáct Švýcarů, deset Francouzů, osm Britů, celkem z 18 zemí. Po plavání jsem z Ženevského jezera vylézal za velkou skupinou, kterou jsem chtěl po prvním depu dojet. Nastoupil jsem a ... a nohy jet nechtěly. Skupina poodjela, několikrát jsem se přiblížil, ale proti balíku jsem byl bez šance. Běh už byl o tom dokončit závod. Po závodě jsem vyzvedl věci z depa, nasedl do auta a vydal se na osmihodinovou cestu domů. Nebyl to povedený závod. Odřídil jsem si cestu tam a zpět v pohodě, ale v závodě to na mě padlo. Absolvoval jsem takhle závod poprvé, je to zkušenost pro další starty venku.
Foto / Video

 

 

ON Running

15.8. – chci Vám představit mého nového partnera - společnost Sprint CZ, která je českým distributorem bot ON Running, Firmu On založili v roce 2010 v Curychu David Allemann, Caspar Coppetti a Olivier Bernhard dvojnásobný vítěz světového šampionátu v duatlonu a mnohonásobný vítěz závodů Ironman. On se od svého uvedení na trh profiluje jako jedna z nejvíce inovativních značek na trhu běžeckých bot. Konstrukce boty vychází z unikátní patentované technologie a cílem společnosti je vyvinout nejpohodlnější běžeckou botu dostupnou všude. Již jsem absoloval první tréninky a právě závod v Sokolově. Snad poletí i teď o víkendu v Lausanne kam se chystám na další Evropský pohár juniorů.

 

 

Český pohár - Sokolov

12.8. - Opět po roce na startu závodu v Sokolově, letos po roční pauze opět pod hlavičkou ČTA. Pravý opak Tábora, 15 stupňů, zataženo. Startovali jsme spolu s kategorií elite, tak bylo o tempo závodu postaráno. Vyplaval jsem v kontaktu s kluky z mé kategorie. První půlku cyklistiky jsme jich několik spolu s Martinem Semerádem odtrhli, a začali se, asi uplně zbytečně, soustředit na souboj mezi námi. Druhou půlku už jsme se více hlídali a dojeli nás kluci z další skupiny. Po mém velmi slabém druhém depu, jsem se do toho musel opřít a začít kluky, kteří si udělali menší náskok právě v depu, dobíhat. Stačilo to "pouze" na 3.místo v kategorii.

 

 

Evropský pohár juniorů - Tábor

30.7. - Poslední neděle v červenci je tradiční termín Evropského poháru juniorů v Táboře. I letos se sešla silná konkurence, kdy bylo na startu sedmdesát závodníků z 18 zemí, mimo jiné z ISR, MLT, RSA a AUS. Při závodě bylo pěkné vedro, což mi nesedí, ale i tak jsem chtěl bojovat o TOP 20. V plavání jsem se ocitl v "kravatě" jednoho ze soupeřů a to mě stálo cenné vteřiny, abych se dostal do druhého balíku. Naše skupina se snažila ho sjíždět. To se nám nakonec nepovedlo, i když nám chyběl opravdu kousek. Na běhu jsem ze sebe na začátku tlačil co to šlo, ale pak jsem se začal totálně "vařit" a v cíli jsem byl rád, že je po všem. V ten den bylo určitě na víc, do TOP 20 nebylo daleko, ale zkrátka mi to nesedlo úplně optimálně.

 

 

Olympic hopes 2017 - Fadd Dombori (HUN)

15.7. - Pro letošní rok byla do Závodu olympijských nadějí zařazena i kategorie juniorů a tak jsem odjel s "naší" reprezentací do maďarského Fadd Dombori. A to doslova, když jsem svým autem pomohl s náhradní dopravou. Před týdnem jsem poprvé absolvoval vysokohorské soustředění v Livigno. Byl jsem zvědavý, co to se mnou udělá, jestli budu v předpokládaném útlumu nebo se s tím tělo nějak popere. V plavání jsem na začátku schytal pár ran, ale nakonec naskakoval na kolo v druhé skupině. Aktivní jízdou jsem se s dalšími dostal do čelního balíku a do druhého depa přijel na druhém místě. Už v plavání jsem nebyl v obvyklém tempu a v běhu jsem nohy také nemohl pořádně roztočit. Tak asi ten útlum... Nakonec z toho byla "bramborová", ale spokojenost.

 

 

3. kolo I. ligy mužů a žen, skupina A - 10000m

1.7. - V Kladně jsem chtěl pomoci svému atletickému týmu AC Domažlice v boji o baráž o extraligu. Byla to moje první závodní "desítka" na dráze v životě. Nakonec z toho bylo opět 3.místo a 8 bodů pro AC (čas 33:24!). Celkově náš tým skončil na 2.místě.
Foto: Jiří Kottas

 

 

Mistrovství ČR v atletice - dráha - 5000m

25.6. – doba bronzová je zpět. Dnes jsem na "ovále" v Jablonci n.N. vybojoval 3.místo na 5000m mezi juniory. Bonusem je můj nejlepší čas na 5 km.
Foto: Jiří Kottas

 

 

Mistrovství Evropy juniorů v triatlonu - Kitzbühel (AUT)

17.6. – Dnes jsem podruhé za čtyři roky co závodím, stál na startu Mistrovství Evropy juniorů. Měl jsem relativně nízké číslo, mohl jsem si na "line up" vybírat dobrou pozici na plavání. Hned po startu jsme si rozdali pár ran s polským závodníkem a pak oba zapluli lepším plavcům do nohou. Na mé poměry jsem zaplaval velice slušně, kdy jsem byl na konci dlouhého hadu první skupiny asi 40 závodníků. Bohužel jsem byl přesně na hraně, kde se pole roztrhlo. Znamenalo to třetí balík a hodně práce na kole. Snažil jsem se s německým závodníkem ten náš roztlačit a snížit ztrátu, když se ostatním jet něchtělo. Na běh jsem proto vyrážel už celkem "prásklý" a první dva kilometry byly docela očistec. Naštěstí jsem se z toho vzpamatoval a zbylé kilometry jsem se snažil seběhnout co nejvíce závodníků před sebou. Stačilo to tedy "pouze" na 47.místo. V poli 74 závodníků jsem se neztratil a získal zkušenosti do budoucna :)
Foto: triatlon nás baví

 

 

I. závod Českého poháru v triatlonu - Příbram

11.6. – Český pohár v triatlonu odstartoval nedělním závodem v Příbrami. Pro moji kategorii juniorů to byl zároveň nominační závod na Mistrovství Evropy. Do plavecké části jsem vletěl jak utržený ze řetězu a na druhé bójce jsem byl na druhém místě. Trochu jsem se zalekl, abych to "nepřepálil" a raději hlídal největší soupeře, aby zbyly síly na rozhodující běh. Z vody jsem nakonec vylezl v kontaktu a mohl jet cyklistiku více takticky než obvykle. Do depa jsem dorazil na 3.místě s dobrou energií a chutí na běh. Během půl kilometru jsem si doběhl prvního a začal pomýšlet na vítězství. Bohužel na 2,5.km jsem začal mít žaludeční potíže a musel třikrát úplně zastavit. Během toho mě Martin Semerád a Honza Franěk zezadu doběhli a začalo to být kritické. Po chvíli jsem se i přes zvracení opět rozběhl a ve finiši Fráňu předběhl a bral alespoň 2.místo. Konečným verdiktem trenérů jsem byl nominován na juniorské Mistrovství Evropy v rakouském Kitzbühelu. Tak nám držte palce! V pátek 16.6. juniorky/ženy a v sobotu 17.6. junioři/muži.

 

 

Triatlon Poděbrady

28.5. – Dnes jsem se postavil na start tradičního "otvíráku" triatlonové sezóny v Poděbradech (700m-30km-7km). Byl jsem zvědavý, co na to řeknou ramena, když jsem si včera vyzkoušel závod Českého poháru v dálkovém plavání na Boleveckém rybníku v Plzni. Obavy se nenaplnily a z vody jsem vylézal v popředí. Závod jsem si ale zkomplikoval v prvním depu. V hákových závodech, kterých je většina, si vezmete číslo až na běh. V bezhákové cyklistice je nutné vzít si číslo hned na kolo. Ve spěchu udržet se s prvními jsem si ho nevzal a musel se pro něj vrátit. To znamenalo ztrátu kontaktu s čelem. Zkusil jsem do toho na kole šlápnout a dohnat ztrátu. Po 15km jsem usoudil, že čelo dojet nemůžu a bojoval s Honzou Fraňkem o vedení v juniorech. Na běhu jsem za to vzal, abych vedení udržel. V cíli jsem mohl slavit první letošní vítězství v juniorech a 8.místo celkově.

 

 

Sportovní gymnázium Plzeň

26.5. – První vrchol letošní sezóny je za mnou. Čtyři roky utekly jako voda a po hektickém závěru jsem úspěšnou "zkouškou z dospělosti" zakončil studium na Sportovním gymnáziu v Plzni.

 

 

Duatlon - Břehy

29.4. – Po dvojbloku závodů minulý víkend (AQT Praha a Běh Škarmanem) a těžkém tréninkovém týdnu s Přémou Švarcem, jsem se postavil na start 19.ročníku duatlonu v Břehách (6,6-24-3,3km). Na startu byli i výborní ironmani jako Pavel Petrásek, Karel Zadák nebo fyzioterapeut naší reprezentace Petr Soukup. Po startu prvního běhu jsme se utrhli právě s těmito borci a po šesti kilometrech doběhli do depa spolu. Cyklistická část se mi povedla až nečekaně dobře, a do druhého běhu jsem vybíhal na 3. místě. Souky se začal v lesní části přibližovat, ale náskok jsem udržel až do cíle, a doběhl si pro 1.misto mezi juniory a 3.místo absolutně.

 

 

MČR v aquatlonu - Praha

22.4. – Mým prvním letošním startem na závodech České triatlonové asociace (ČTA) bylo sobotní Mistrovství České republiky v aquatlonu (plavání + běh). Plavání nedopadlo podle očekávání, zaplaval jsem 400m jen za 4:59. To mě zdravě naštvalo a chtěl jsem se v běhu poprat o lepší výsledek. Do cíle jsem doběhl na 2.místě v juniorské kategorii.

 

 

Mojemana.cz

21.2. – chci Vám představit mého nového partnera - společnost MANA, která vyrábí alternativu úplné náhrady běžné stravy. Pro mě osobně to znamená obrovskou časovou úlevu v přípravě jídla mezi tréninky nebo před závody. MANA je snadná na přípravu, konzumaci, je lehce stravitelná a přitom dodá tělu vše potřebné. Novinku pro rok 2017 je MANA Drink. Jedná se o už hotové připravené jídlo, takže stačí už jen otevřít a vypít. Děkuji majitelům Jakubovi a Zuzce Krejčíkovým a jejich týmu za podporu a spolupráci. Pokud tě MANA zaujala, podívej se na www.mojemana.cz , kde najdeš všechny informace.

 

 

Přebor Plzeňského a Jihočeského kraje - 3000m

21.1. – Opět po roce jsem závodil v hale Otakara Jandery v Praze a opět na trati 3000m. Společně se mnou se na start postavil tréninkový "parťák", olympionik Přemysl Švarc. Po krátké domluvě s Lubošem Gaislem a Přémou, bylo rozhodnuto běžet bez taktizování s atakem na rychlé časy. Využil jsem příležitosti a běžel jsem klukům první kilometr v nohách. Na druhém kilometru jsem se odpojil a běžel svým tempem. Cílem jsem proběhl v čase 9:07,71, což je můj nejlepší čas na 3000m vůbec. Jsem spokojený, příprava jde správným směrem :)

 

 

Novoroční běh

1.1. – První den roku 2017 rovná se Novoroční běh v Draženově. Jubilejního 40.ročníku se zúčastnilo rekordních 110 závodníků. Od začátku jsem běžel s Ondrou Váchalem na čele. Po dvou kilometrech jsem zrychlil, začal se Ondrovi vzdalovat a doběhl si pro premiérové vítězství mezi muži. Pěkný začátek sportovní sezóny 2017.
Fotogalerie mirasbendas

 

 

 

Partneři